FAYDALI BİLGİLERYeni Kavaklıdere Üzüm Sirkesi, üzüm şırasından fermantasyon sonucu elde edilen doğal bir üründür. Ultrafiltrede süzüldükten sonra el değmeden, hijyenik bir ortamda otomatik makinelerle doldurulur.

Üzüm sirkesi, salatalarınıza, yemeklerinize ve çorbalarınıza verdiği üstün lezzeti dışında içeriğindeki antosiyanin ile de sağlığınızı korumada çok önemli rol almaktadır. Özellikle kırmızı üzüm sirkesinde bulunan antosiyanin vücudun enfeksiyonlarla savaşmasında, böylece bağışıklık sisteminin gelişmesinde önemlidir.

Faydaları, Kullanım Alanları

- Sirke, kolesterolü düşürmede, osteoporoza karşı vücudu korumada, diş eti sağlığında ve ateşli hastalıklarda vücut sıcaklığının normale dönmesinde önemli rol oynamaktadır.

- Bir çorba kaşığı bal, iki tatlı kaşığı sirke ile karıştırılıp maden suyuna eklenerek kahvaltıdan önce içildiği takdirde, vücuttaki yağların yanmasını hızlandırmaktadır. Böylece kilo kontrolünü sağlamaktadır.

- Antiseptik özelliği ile harici mikroplarla, antibiyotik özelliği ile de dahili enfeksiyonlarla savaştığı araştırmacılarca bildirilmiştir.

- Ev temizliğinde; pencere, cam, ayna ve mobilyalarınızı